Перейти до вмісту

Тексти російською мовою до розгляду не приймаються!

publisher.tsybulska.com

видавець Цибульська

  • Видані книжкиРозгорнути
    • Приклади верстки
    • ЧаПи
  • Ціни
  • Замовити видання
  • АвторуРозгорнути
    • Вимоги до тексту
    • Авторське право на твір
    • Де на клавіатурі апостроф і буква Ґ?
    • ЧИТАТИ УСІ СТАТТІ…
  • Контакти

Тексти російською мовою до розгляду не приймаються!

publisher.tsybulska.com
видавець Цибульська

Елементи конструкції книги

Елементи конструкції книги

1 — книжковий блок, 2 — суперобкладинка, 3 — палітурна кришка, 4 — лясе, 5 — рубчик, 6 — каптал, 7 — корінець, 8 — кант, 9 — екслібрис, 10 — клапан суперобкладинки, 11 — форзац, 12 — фронтспис, 13 — титульний лист.

Терміни, які застосовуються до елементів книги:

Авантитул – перша сторінка, містить, як правило, деякі відомості про книгу – це може бути назва серії, назва видавництва і т.д.

Контртитул – друга сторінка. Вона може залишитися незаповненою, або представляти назву книги мовою оригіналу.

У масових виданнях авантитул і контртитул можуть бути відсутніми, в той час як в елітних, подарункових виданнях ці частини присутні майже завжди.

Титульний аркуш — перша сторінка книжки, на якій розміщуються основні бібліографічні дані видання: прізвище автора, назва, назва видавництва, місце і рік випуску. Містить основні дані про книгу: прізвище автора, назва, жанр твору, прізвище перекладача, назва видавництва, рік видання.

На звороті титульного аркуша розміщують відомості про книгу: коротку анотацію, знаки охорони авторського права, бібліографічні індекси.

Фронтиспис — Він може бути прикріплений до авантитул або титульного аркушу може бути приклеєний, на якому часто поміщають портрет автора.

Шмуцтитул — окрема сторінка, де поміщають заголовок частини, розділу чи глави книги, а деколи окремих творів, які входять у збірник. Елементи книги можуть відділятися один від одного шмуцтитулами – сторінками з назвами частин.

Смуга (полоса) — задрукована площа сторінки будь-якого видання.

Спускова смуга – Кожна нова частина починається зі спусковий смуги, яка може бути прикрашена заставкою, буквицею.

Ілюстрації — У книзі ілюстрації можуть друкуватися на тому ж папері, що і текст, але часто їх друкують на папері іншого виду і мають у своєму розпорядженні в книзі у вигляді вклейок і вкладок.

Зміст або зміст — В кінці книги розміщують зміст або зміст, винятком можуть бути довідкові та навчальні видання, де вміст або зміст поміщають на початку книги, після титульних елементів.

Вихідні дані книги — На останній сторінці розташовуються вихідні дані книги: прізвище автора, назва книги, прізвища та посади осіб, які брали участь у створенні книги, адреса видавництва і друкарні, де книга була надрукована.

Обріз книжкового блоку — Він може бути зафарбований або прикрашений золоченням, кольоровим друком, тисненням.

Береги сторінки — незадруковані ділянки сторінки навколо смуги тексту. Кожна сторінка має чотири береги: верхній (у головці), нижній, зовнішній (передній) і внутрішній (корінцевий).

Лясе — іноді до корінця блоку кріпиться стрічка — лясе, яка виконує роль закладки.

Форзац —  елемент книги у вигляді однозгинного аркуша паперу, одна сторона якого приклеюється до передньої внутрішньої сторони книжкової оправи, а друга — до першої сторінки книжкового блока. Книжковий блок і палітурна кришка з’єднуються між собою форзацами, виконаними з щільного паперу.

Обкладинка — паперова оправа видання, яка оберігає його сторінки від пошкодження і забруднення. Це все елементи скріплення книжкового блоку, кришки з блоком і палітурна кришка.

Суперобкладинка — паперова додаткова сторінка, яка накидається на обкладинку для захисту її від пошкодження і забруднення. Використовується як елемент зовнішнього оздоблення видання, може виконувати інформаційну функцію. В якості захисту палітурки і додаткового прикраси видання нерідко використовується суперобкладинка. У виданнях, розрахованих на коротший термін служби — брошурах, блок покривається паперової обкладинкою.

Палітурна кришка — тверда оправа книги, яка складається із двох боковин (передньої і задньої) і корінцевої частини, які скріплені між собою палітурним матеріалом. Складена з товстого картону, може бути покрита одним матеріалом, або комбінацією матеріалів. Для покриття використовуються натуральна шкіра, штучні матеріали, тканини, папір, матова і глянсова плівки. Тексти і зображення на палітурну кришку наносяться за допомогою друку фарбами, тиснення фольгою, рельєфного тиснення, використання наклейок.

Корінець палітурки — край блоку книги, де скріплені всі елементи видання. Він може бути прямим або округленим, з використанням спеціальних рельєфних прикрас — бинтів.

Каптал — смужка тканинного матеріалу (наявний, коли видання в палітурці), що кріпиться до зібраних до купи книжкових зошитів, із потовщенням зверху і знизу, може бути з кольоровим окантуванням на кінцях.

Книжковий блок — складається із зошитів, які підібрані в порядку нумерації сторінок, скріплені між собою в корінці і обрізані з трьох сторін.

Рубчик — це поглиблення на палітурній кришці готового виробу.

Зошити — сфальцьовані аркуші паперу, що містять 4, 8, 12, 16 або 32 сторінки і підібрані в порядку нумерації сторінок, створюючи тим самим книжковий блок.

Поля сторінки – незадруковані ділянки сторінки навколо полоси. Кожна сторінка має 4 поля: верхнє (в головці), нижнє, зовнішнє (переднє) і внутрішнє (корінцеве).

Колонцифра — порядковий номер сторінки видання.

Вклейка — це окремий відбиток ілюстраційного матеріалу, який вклеюється між певними сторінками видання. Як правило, вклейки друкуються на папері вищої якості, інколи навіть іншим способом друку, ніж основний текст.

Накидка — це дробова частина аркуша або ілюстрації, яка накидається на зошит.

Приклейка — це дробова частина аркуша або ілюстрації, що приклеюється до зовнішньої частини зошита.

Паспарту — це аркуш щільного паперу або тонкого картону, на який наклеюють ілюстраційний матеріал.

Плюр — це тонкий прозорий папір, призначений для захисту ілюстрації від механічних пошкоджень.

Екслі́брис (лат. ех libris — «із книжок») — книжковий знак, невелика художньо виконана етикетка, де вказано, кому належить книжка.

Навігація записів

ДаліПродовжити
Формати видань

Приклади верстки
Приклади верстки
Ціни
Ціни (Прайс-лист)
Заявка на видання
Замовити видання книги
Авторське право на твір
Як отримати авторське право на твір
Поради автору
Поради автору
Закон України про видавничу справу
Закон України про видавничу справу (відкриється у браузері)
Приклади верстки
Приклади верстки

Приклади верстки, про які часто питають.

Ціни

Ціни та послуги.

Авторське право на твір

Як отримати авторське право на твір самостійно.

Поради

Цікава та корисна інформація.

Щоб видати книжку — просто заповніть форму.

Партнерські сайти

Малушина кухня
tsybulska.com
Малушина скринька

Партнерські сайти
Малушина скринька

Прикраси, виготовлені власноруч — гарні речі, створені для гарного настрою.

tsybulska.com

Головний сайт

Рецепти улюблених страв і перевірені часом родинні рецепти.

Facebook Instagram Linkedin

publisher.tsybulska.com© 2019-2023
видавець Цибульська

Політика конфіденційності

Прокрутіть до верху
  • Видані книжки
    • Приклади верстки
    • ЧаПи
  • Ціни
  • Замовити видання
  • Автору
    • Вимоги до тексту
    • Авторське право на твір
    • Де на клавіатурі апостроф і буква Ґ?
    • ЧИТАТИ УСІ СТАТТІ…
  • Контакти