Формати видань

Відповідно до ДСТУ 3018-95 формат видання – це розмір готового видання, що визначається шириною і довжиною сторінки видання у міліметрах, або шириною і довжиною аркуша паперу видання у сантиметрах із зазначенням частини, яку займає на ньому сторінка видання. Сторінка друкованого видання є тим мальовничим полем, у межах якого розміщені всі елементи видання, і, відповідно, зображення або текст за своїми розмірами не можуть перевищувати її розмір.

Найчастіше сторінка має вертикальний формат (portrait mode), тобто її висота більша за ширину, але застосовуються і квадратні, і горизонтальні або альбомні (landscape mode) формати.

Формат готового видання відповідає обрізаному з трьох боків блоку книги, брошури, журналу. Блок – це складені (сфальцьовані) друковані аркуші примірника видання у вигляді зошитів, підібраних відповідно до нумерації і скріплених між собою.

Формати видань

мініатюрний формат:
(70-100) × (100-125) мм – словники “з долоню”, путівники

кишеньковий формат:
(100-130) × (140-177) мм – художня література в паперовій обкладинці

збільшений формат:
170 × (215-260) мм – спец. література, деякі дитячі видання

дуже великий формат:
(245-265) × (340-410) мм– художні альбоми, атласи, дитячі книги

енциклопедичний формат:
(205-220) × (260-270) мм – енциклопедичні видання

стандартний формат:
(130-145) × (200-215) мм– основна частина художньої літератури

 
Види книжкової палітурки: 
Тверда палітурка – готовий книжковий блок, заздалегідь прошитий ниткою, вставляється в картонну обкладинку, яку обтягують палітурним матеріалом. Блок з’єднується з обкладинкою форзацним листом. М’яка обкладинка – готовий книжковий блок вставляють в більш щільний папір, на яку наноситься офсетний друк, зверху, можливо, покривається лаком або (ламінується плівкою).
7БЦкартон оформляють видрукуваною паперовою обкладинкою, ламінованою глянцевою або матовою плівкою.КБСклейове безшвейне скріплення – обкладинка приклеюється до книжкового блоку методом термосклеювання.
картон оформляють матеріалами: тканина, шкіра, бумвініл, балакрон, якими кашируется (обклеюється) картон і на які наносяться букви і символи методом тиснення фольгою. ВШРА блок прошивається на дві скоби, як шкільний зошитВШРАблок прошивається на дві скоби, як шкільний зошит.

 

 

 

Leave a Reply