Технічні вимоги до авторського тексту
Авторський текст має бути добре перевірений, набраний і переданий на верстку в програмі Word з налаштуваннями: шрифт «Times New Roman», 14 pt, міжрядковий інтервал 1,5
Усі правки повинні бути застосовані. (Для цього у вкладці рецензування програми Word, встановіть: Рецензування -> Зміни -> Прийняти -> Застосувати всі зміни в документі)
- Внесення невеликої кількості виправлень після верстки робиться безкоштовно, але внесення правок при великій кількості помилок, додаванні або видаленні блоків тексту розглядається окремо.
Виноски
- вставка виносок повинна бути не вручну, а тільки за допомогою програми Word: (вкладка Посилання -> Вставити виноску або вкладка Посилання -> Вставити кінцеву виноску)
Підготовка тексту до верстки:
- У Word’і є можливість розміщувати текст в окремих фреймах (рамках). Наприклад, щоб позначити врізку. Будь ласка, не використовуйте їх! При заливці тексту в програму верстки ці фрейми зникають. Відновлення можливо, але на це йде час.
- Текст для книги повинен мати просте оформлення.
- Якщо необхідно, зробіть в рукопису потрібне вам виділення тексту (курсив, п/ж, курсив п/ж), зрозуміле розбивання на розділи, глави, ієрархію заголовків, епіграфи, додаткові тексти, списки, врізки, вкажіть місця для ілюстрацій.
- Якщо буде потрібно колірне кодування, то змінюйте колір самого тексту (шрифту), не «піднімайте» його за допомогою маркера. Набирайте таблиці без розфарбовування рядків.
Ніколи не розривайте рядки
сполучення клавіш Shift + Enter
Новий абзац починайте
тільки клавішею Enter
- Не робіть прив’язку фіксованим пропуском ініціалів до прізвища, одиниці виміру до цифри, прийменників тощо. Робиться тільки в процесі верстки і в самій програмі верстки. В Word’і це робити марно.
- В процесі набору тексту ніколи не розривайте рядки сполучення клавіш Shift + Enter. А для початку абзацу використовуйте клавішу Enter.
- Розстановку переносів робить програма верстки, для тексту набраного у Word`і в переносах немає необхідності. І тим більше не робіть переноси вручну символом дефіса, тому що в процесі верстки вони зберігаються і все це прий-деть-ся від-ловлю-вати корек-тору.
Невелику за обсягом книгу краще зібрати в один файл
Якщо Ви передаєте окремі файли частин або розділів, то необхідно надати файл зі списком їх послідовності (змістом) або пронумерувати в самій назві файлу: 1ch.doc, 2ch.doc.
Правильна і швидка постановка наголосів в програмі «MS Word»:
- перший спосіб: після ударної букви набрати 0301 і відразу натиснути клавіші ALT + x (клавіатура латиницею — буква «ікс»)
- другий спосіб: встановіть курсор після ударної букви і натисніть ALT + 769 (цифри на бічній / цифровій клавіатурі)
Підготовка віршів до верстки
Особливості верстки віршів:
- вірш зазвичай розташовують на оптичної середині сторінки;
- чергування чотиривіршів з втяжкою і без втяжки один від одного не відбиваються; відбиття чотиривіршів зазвичай проводиться на розмір кегля шрифту;
- при небажаному розриві чотиривіршів на різні сторінки відбиття зменшують на 0,5 кегля, або збільшують до 1,5 кегля;
- вірші на розвороті оформляють одним стилем;
- вірші всередині прози зазвичай відбивають від тексту одним рядком основного тексту.
Щоб верстка віршів йшла швидше, при наборі в Word’і бажано:
- відокремлювати чотиривірш додаванням порожнього рядка, тобто клавішею Enter;
- для довгих віршів, на кількох сторінках, вкажіть місце перенесення (якщо це має значення).
Ілюстрації та фотографії
Зображення повинні бути присутніми в документі з авторським текстом там, де вони визначені задумом автора. І ці ж файли зображень передаються окремо (назва або номер файлу відповідає підпису до ілюстрації в тексті).
У будь-якому випадку файли зображень книги передаються окремо від тексту
Як варіант можна не заливати ілюстрації в файл з авторським текстом. В цьому випадку необхідно вказати в тексті місце, де вони повинні знаходитися і обов’язково їх розміри (напр., на всю сторінку, на 1/2 або 1/3 сторінки і т.д.).
Вимоги до файлів зображень
Растрові ілюстрації (файли * .psd, * .tif) гарної якості, з 300 ppi/inch
Кількість пікселів (px) сторін зображення в залежності від розміру має бути:
Якщо зображення розміром А4 (210×297 mm) — розмір його має бути 2480 х 3510 px;
A5 (148×210 mm) — 1748 x2480 px;
A6 (105×148 mm) — 1240 x 1748 px;
A7 (74×105 mm) — 874 x 1240 px;
A8 (50×74 mm) — 591 x 874 px;
Файли з розширенням * .png або * .gif — це web-формати низької якості, вони занадто «легкі» для друку. Використовуються лише на web-сторінках.