Авторське право на твір – у подарунок!

Реєстрація авторського права на твір дає можливість отримати охоронний документ (свідоцтво), який підтверджує приналежність авторських прав тій чи іншій особі. Свідоцтво є єдиним переконливим засобом підтвердження свого авторства на твір у разі його неправомірного використання іншими особами, в судових справах, при укладанні угод на отримання винагороди за використання твору тощо.

Збереження свого авторства доволі актуальна справа, але подекуди клопітка і, як показує практика, не кожен автор готовий до таких тортур.

Але вихід є.

Якщо ми з вами укладаємо договір, то ви отримаєте свідоцтво про авторське право у подарунок!

Тобто ми повністю беремо на себе усі нюанси доволі марудного процесу, який зазвичай коштує близько 1000 гривень.

Але це лише пропозиція і якщо ви вирішите самостійно оформити реєстрацію авторських прав, то нижче, абсолютно безкоштовно, наведу алгоритм дій для отримання Свідоцтва про реєстрацію авторського права: 

  1. Оплатити квитанції

З 2017 року питаннями інтелектуальної власності опікується Міністерство економічного розвитку і торгівлі

На їхньому сайті розміщено бланк заяви (звідти його можна скачати), ось тут – її заповнений примірник, а тут наведений перелік платежів.

Вартість підготовки до проведення державної реєстрації – 55 гривень, 25 копійок.  Ще 8 гривень, 50 копійок коштує саме свідоцтво. Таким чином, вся процедура обійдеться в 63 гривні 75 копійок плюс комісія банку. Ось реквізити платежів (актуальні на 2019 р.):

Зверніть увагу, що після оплати (в будь-якому банку) у вас повинно бути на руках дві квитанції – на кожну суму окремо. 

2. Заповнити заявку

Для детальної консультації у пригоді стане Державне підприємство “Український інститут інтелектуальної власності”, яке знаходиться на бульварі Лесі Українки, 26 (тел.: (044) 254-38-13, (044) 494-06-63, (044) 285-85-88). Там є різноманітні зразки заповнення заявок і реквізити для сплати квитанцій, а співробітниці докладно та грамотно консультують усіх відвідувачів, і ще – в них завжди найсвіжіша інформація.

Якщо усі документи зібрано, їх треба скласти докупи виключно у паперову теку із зав’язками. У ній також неомінно повинен бути присутнім і ваш роздрукований на папері твір.

Як подати документи на реєстрацію авторського права

 

Таким чином, перелік документів для подання у Мінекономрозвитку має бути таким:

 

  1. Оплачені квитанції;
  2. Заявка;
  3. Роздрукований твір;
  4. Документ, що свідчить про факт і дату оприлюднення твору (у випадку,  якщо твір ще не оприлюднений, то і документи, які підтверджують публікацію, не вимагаються);
  5. Може ще знадобитися довіреність, якщо заявку подає ваша довірена особа;

3. Подати документи

Цю “папку” ви надаєте безпосередньо у Міністерство економічного розвитку – м. Київ, бульв. Дружби Народів, 28 (у холі на першому поверсі є скриня, в яку треба вкинути ваші зібрані докупи документи). 

Через кілька днів треба подзвонити за тел.: +380 (44) 596-67-54 і дізнатись вхідний номер. Раджу його ретельно занотувати, бо за цим номером за два місяці ви отримаєте “Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір”. 

За цим усе. Як то кажуть, enjoy!

Якщо усе це видається вам складним, або ж шкода витрачати час, який міг би бути присвячений творчості, то звертайтесь, допоможемо!